Kłusownictwo słoni w Afryce

kłusownictwo słoni w afrycePratik Patel spojrzał ponuro jak pasterz za chude brązowe psy przemieszczane między stosy kości jeść gnijące ciało słonia. Wskazał na pobliskiej drodze i zastanawiał się głośno: jak kłusowników zabić słonia tylko 6m od głównej drogi Tanzanii na safari?

Kłusownictwo słoni w Afryce

Obrońcy przyrody od dawna ostrzegał egzystencjalnego zagrożenia, że ​​kłusownicy stanowią dla słoni afrykańskich.

I to jest w Tanzanii, domu Serengeti Game Reserve i jeden z największych na świecie dwóch największych populacji słoni, że skala zabójstw i zaangażowania pracowników rządowych może być najbardziej chłodzenie.

Trzy trupy słoń widziany przez reportera Osiem tygodni temu leżała w parku gra w odległości kilku kilometrów od ruchliwego skrzyżowania poza Arusha, miasta 500 000 osób.

Patel, organizator safari próbuje podnieść alarm o słonie kraju umierających, powiedział: „Dwadzieścia cztery słonie były kręcone w ciągu 10 mil kwadratowych (25.8km2) w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Trzydzieści mil (48 km) z tego, że to kolejne 26 tusze.

„A to jest po prostu logiczne. Jeśli idziemy do południowej Tanzanii, mogę pokazać ci 70 tusz w ciągu jednego dnia „, powiedział, odnosząc się do Selous, największego na świecie rezerwacie.
Człowiek za zadanie zapisywanie Tanzanii słonie jest Khamis Suedi Kagasheki, Minister Zasobów Naturalnych i Turystyki.

Patel uważa Kagasheki usilnie stara się pokonać kłusowników, ale jest przeciwko klika rządu nie chcą zrezygnować z nielegalnych zysków.

Większość popytu na kość słoniową jest w Azji, a zwłaszcza Chin, kusząc kłusowników w całej Afryce, by zabić gigantów i wyciąć swoje kły do ​​nagród daleko poza dziennego wynagrodzenia. Zgodnie z Konwencją o międzynarodowym handlu zagrożonymi gatunkami dzikiej fauny i flory (CITES), nielegalny handel kością słoniową wzrosła ponad dwukrotnie od 2007 roku.

Każdy tydzień przynosi nowe doniesienia o śmierci słoni i pracowników rządowych rzekomo zabili – żołnierzy, leśników, policji, urzędników celnych, wszystkie współudział w zabójstwach najwyższym skarbem turystycznym dla tej biednej Afryki Wschodniej narodu 50.000.000 ludzi.

Botswana, Republika Środkowoafrykańska, Czad, Kongo i Kenii są również cierpi na kłusownictwo słoni. Ale Iain Douglas-Hamilton, założyciel londyńskiej non-profit zapisać słoni, mówi, że jest najbardziej martwi Tanzanii z powodu swojej ogromnej populacji – gdzieś między 40 000 a 70 000.

Kłusownictwo tutaj „jest o wiele większy niż dzieje się nigdzie indziej w Afryce”, powiedział.

Dokładne ofiar śmiertelnych są prawie niemożliwe do zdobycia. Trzydzieści dnia rząd poinformował na koniec 2012. To jest 10 000 lat. Dwukrotnie tyle, niektórzy przywódcy rządu sugerowali.

Prawda, konserwatorzy powiedzieć, jest to, że rząd nie wie, i że wiele w rządzie nie chce wiedzieć, biorąc pod uwagę podejrzenie oficjalnym przyzwoleniem na nielegalny handel.

Touroperatorzy w Tanzanii i sąsiedniej Kenii, obawiając się o swoje utrzymanie, zwiększają presję na rząd do działania.

Kagasheki uznała, że ​​problem kłusownictwa „nie jest przyjemna opowieść”.

„To jest duży problem, jest to ogromny problem,” powiedział o współudział urzędników państwowych „w zabijaniu.

„Ale ja nie mówię, że to poza rozmiar. Staramy się jak najlepiej, a my się tam dostać. „

Za późno dla rodziny Jonathana Howells ‚jednak.

W lutym 2011 roku jego ojciec, teściowa, Andre de Kock, przypomnienie polowanie na 35 lat, towarzyszył dwóch klientów w poszukiwaniu bizona na Maswa Game Reserve, część ekosystemu Serengeti.

O 8 rano, zatrzymali ich samochód do zbadania niebieskiej plastikowej torbie przez rzekę.

Rozkrzyczany

„Wtedy 11 facetów z AK-47 otworzyły. Brak ostrzeżenia. Nie krzyczy. Otworzyli, zabijając Andre z trzech zdjęć. One w stopę, jeden w brzuch i jeden w świątyni, podczas gdy on siedział w swoim samochodzie „Howells mówi.

Napastnicy uciekli. Pomoc przybyła pięciu godzinach. W niebieskim worku było ponad pół tuzina kły – wszystkie z młodych byków. Rozrzucone w trawie przez brzegu rzeki były setki pocisków z przeciwpancerny pocisków, amunicji wojskowej klasy dostępne tylko dla rządowych sił bezpieczeństwa.

Obława zaczęła, ale w ciągu dwóch dni wszystko policja – pierwsze odpowiedzią – został przeniesiony, ponieważ, Howells mówi, że zostały przewróceniem się kłusowników.

Cztery osoby zostały ostatecznie aresztowano, powiedział. Ponad dwa lata później, nadal są w więzieniu w oczekiwaniu na proces.

Wskazując w stronę żony, Howells mówi, że jej ojciec umarł „za mniej niż 18 kilogramów kości słoniowej, który dwa lata temu miał wartość ulic w mniej niż $ 1 800″.

Dziś, według Born Free Foundation, międzynarodowej organizacji charytatywnej przyrody, czarny ivory rynku sprzedaje w Azji za około $ 2 900 (R26 700) kilogram.

W okolicy Lake Manyara National Park i Park Narodowy Tarangire, gdzie trzy tusze słoń leżał, populacja słonia jest około 3 000 i spada.

Charles Bujiku uruchamia urządzenie zwane Scouts gry Village, low-paid wieśniacy Masajów próbują chronić zwierzęta w ich wspólnej ziemi. Zapytany, czy rządowi agenci są zaangażowane w kłusownictwa, Bujiku miga wielki uśmiech i mówi: „. Myślę, że nie wiem”

Ale zauważa, że ​​wojsko, obrona Tanzanii Ludowy w Force ma obóz tuż pod górę, a on wyciąga ostatnie sprawozdanie zakazie przejmowania.

W dniu 20 stycznia, armia sierżant został złapany pomaga przenieść tusk. Raport pokazuje, mężczyzna w mundurze armii siedzi mankietem w tył ciężarówki. Obok niego leży zakrzywione tusk.

„Wielu z młodszych harcerzy gry w Wildlife podziału i młodszych oficerów policji są zaangażowane,” Patel powiedział.

„Dla słoni być strzał w wielkości są one strzelano, jest w stanie mieć ivory przeniesione z rezerwy do gier do portu, są wysyłane na Daleki Wschód – to nie jest facet na poziomie wsi, który ma zdolności. To idzie całą drogę do oclenia, Tanzania Revenue Authority, Port Authority. Potrzebuje wpływ i wpływowych ludzi. „

Anti-kłusownictwo jednostki zatrudnieni do patrolowania prywatne rezerwy znalazł wiadomości tekstowych między telefonami kłusowników „i urzędników państwowych, Patel powiedział.

„Harcerze Game, kłusownicy i siły bezpieczeństwa są ze sobą rozmawiać. Zamówienia były umieszczone. Zamówienia były spełnione. Wspólnicy sprowadzono w.

„Transport towarów od źródła do miasta był ułatwiony na wysokim poziomie,” Patel powiedział.

W zeszłym miesiącu spotkania w Tajlandii sygnatariuszy do CITES, Tanzania, Uganda i Kenia groziła sankcjami, wraz z Wietnamu, Malezji, Filipin, Tajlandii i Chinach. Te kraje, teraz musi wdrożyć szczegółowy plan działań, aby zatrzymać sprzedaży kości słoniowej.

Cites-led projekt, który monitoruje około 40 procent populacji słoni w Afryce szacuje, że 17 000 słonie zostały nielegalnie zabitych w 2011 i 2012 liczba była prawdopodobnie same lub więcej.

Około 70 lat temu, do 5.000.000 słonie Uważa się, że wędrował Afryce subsaharyjskiej.

Obecnie mniej niż milion pozostać.

Większość zebranych kości słoniowej kończy się jak małe drobiazgi.

Kagasheki powiedział Tanzania pracował odwrócić problem.

„Jestem optymistą, że będziemy w końcu dostać się tam,” powiedział.

Ale martwi „, które mogą się tam dostać, gdy, oczywiście, wielka szkoda już się do dzikich zwierząt, coś my desperacko stara się uniknąć”.