Karaiby i Bahama

bahamaNie ma absolutnie nic złego na Karaibach i na Bahamach. Ale raz widziałem ich, to czas się rozwijać. Linii Cruise eksperymentują z wszelkiego rodzaju ciekawych tras Karaibów, które narażają turystów do szerszego pokosu regionu.

Niektóre wyspy fabularne, które są trudne do odwiedzenia na własną rękę. Niektóre mix egzotycznych z znajome, dając podróżnym smak kultur szalenie różne.

Różne regiony

„Chodzi o to, wyspy te reprezentują różne regiony, a wiele z nich jest bardziej europejski”, powiedział Carnival Valor kpt Luigi De Angelis, który był kapitanem statków w całej Karaibów. Jego ulubione wyspy są Aruba i Roatan, Honduras. Odwiedzając bardziej egzotyczne wyspy w języku niderlandzkim, korzenie francuski, angielski lub hiszpański, „masz smak tych wszystkich różnych miejscach po drugiej stronie oceanu. Dlatego wydaje mi się, że jest bardziej kulturowo ciekawe,” powiedział. „On Curacao, ludzie mówią w pięciu językach. Nieczęsto wyjazdem na wyspę, gdzie ludzie mówią w pięciu językach.”

KaraibyBardziej wyrafinowane niż podstawowy zachodniej Karaibów lub w planie podróży Bahamy, rejsy znakowane „południowa Karaibów” czy „egzotyczne Karaiby” zwykle są co najmniej osiem dni. Większość zostawić z Miami, Fort Lauderdale lub San Juan, Puerto Rico. I większość rejs 4000 mil lub więcej.

Wprawdzie nie jest egzotyczny Caribbean supertrendy. W-wie ludzie wycieczkowe zostały uciekają do Morza Śródziemnego. Caribbean cruise sektora wzrosła mniej niż 1 procent w 2011 roku, ponieważ linie Przesunięcia statki do Europy, zwłaszcza w lecie, zgodnie z Karaibów Wakacje danych organizacji. Południowe wyspy Karaibów są szczególnie narażone na słabość.

Ale to jest jeszcze jeden powód, aby przejść. Egzotyczne Karaiby ceny wycieczkowych są nawet od $ 600 – 900 dolarów za osobę na tydzień lub więcej. Jest to łatwe i tanie, aby dostać się do portów wyjazdu takich jak Miami. Więc szukać najlepszą ofertę. Sprawdzić niezwykłych wysp. Czy wiesz, jak trudno jest latać do Gwadelupy na własną rękę? Ale można się tam dostać na Brilliance of the Seas w lutym. I szukać tych dni morze bonusowych, gdy statek nie zatrzymuje się, ale po prostu sunie przez turkusowe wody jak zmiennym kokonu.

Szukasz nietypowej trasy Karaibów, wybrałam się w rejs Carnival Valor z Miami pod koniec maja, ponieważ odwiedził cztery miejsca, w których nigdy nie byłem: Turks i Caicos, Dominikana, Aruba i Curacao.

Ale trudno było wybrać. Niektóre statki Królewskie Karaiby zatrzymać w chłodnych miejscach, takich jak Bonaire, Saint Vincent i Grenadyny. Celebrity Cruises zatrzymać w portach w Saint Croix, Saint Kitts, Dominika i Grenady. Silversea i Seabourn rejsy wezwać wyrafinowanej St Barts.

Tak, większość mniejszych miejsc nie ma rozwoju turystycznego w St Thomas lub Grand Cayman. Niektóre są słabe. Nie każda wyspa ma bezcłowe zakupy. Ale to jest ich urok.

Na pokładzie Carnival Valor na koniec maja, byłem zaskoczony, że nasz statek był tylko jeden w każdym porcie. W ośmiu dni, nigdy nie widziałem innego statku wycieczkowego. To było dziwne, ale ładne.

Idąc spokojnie wzdłuż mola wycieczkowych, szczęśliwie zilionów sobie wyobrazić 8 pasażerów statku wycieczkowego przepychanki i przysięgi na siebie we włoskim porcie Civitavecchia.

Co sprawia, że ​​jeden karaibskiej wyspie bardziej egzotyczne niż inne? To jest dobre pytanie. Pomyśl o innych miejscach, rejsy zazwyczaj nie odwiedzają. Miejsca trudno dostać się na własną rękę. Miejsca, w których może nigdy nie słyszeli lub nie mógł znaleźć na mapie. Miejsca bez kolumbijskiego magazynu Emeralds (OK, to jest trudne). Miejsca odległe od mekki turystycznych.

Na przykład, nasz rejs zatrzymał się w Grand Turk. Jest uroczo okazuje się, że podczas Turks i Caicos jest hip, gorące przeznaczenia, wszystkie tej modnej rzeczy dzieje się tak na Providenciales, około 65 km od morza, a na pewno nie w Grand Turk, gdzie najbardziej ekscytującym wydarzeniem jest oglądanie odpływu wyjść. Fantastic.

I również był mile zaskoczony Dominikany. Jest najczęściej odwiedzaną wyspą na Karaibach, ale niewiele przyjazd statku. Valor Carnival zadokowany w dół w La Romana, na południowym wybrzeżu, godzina z Punta Cana i innych turystycznych plamy olbrzymich gorących. Dock był w pobliżu pól trzciny cukrowej i hodowli storczyków. Było ciepło i relaksujący i prawdziwe. I nie kolumbijski sklep Szmaragdy! Maravilloso.

Down in Aruba i Curacao, obie wyspy z holenderskiego dziedzictwa, pastelowe budynki wydawały się krzyczeć szczęśliwy zapraszamy do naszego samotnego statku. Poza sezonem, te wyspy w pobliżu Wenezueli nadal były gorące i przyjazne. Curacao, z wibrującą mostu dla pieszych, jest zdecydowanie różni się od innych karaibskiej wyspie. Mieszkańcy mówią po czterech lub pięciu językach: Papiamentu, holenderski, angielski, hiszpański i czasami francuskim.

I Aruba, z drzewa Divi Divi gięcie do wiatru, z ogromnym kaktusy rozprzestrzenia się w krajobraz jak starego Zachodu, z jego nowy Ritz Carlton rosnące na brzegu i malowniczej Alto Vista Chapel stabilnej placówce na nadmorskim klifie , była po prostu zabawa.

Dodaj komentarz